Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.


Úvod » Príslušenstvo » UV sterilizátor - vysoká intenzita


    

UV sterilizátor - vysoká intenzita

UV sterilizátor PROCOM - AC1HO

doprava zdarma

skladom

 

Dostupnosť: skladom
Číslo produktu: 2510

CENA NA DOPYT!

UV-sterilizátory s vysokým výkonom sú konštruované a vyrábané pre úpravu väčších objemov vody.
VYRÁBANÉ NA SLOVENSKU PODĽA ZÁKAZNÍCKYCH POŽIADAVIEK.

Použitie - menšie i väčšie komunálne vodovodné systémy, vodné spoločnosti, rôzne priemyselné prevádzky, rybníky, administratívne budovy, farmaceutický priemysel, menšie cirkulačné systémy, mobilné upravne vôd.

UV sterilizátor od osvedčeného výrobcu PROCOM AT sa vyznačuje použitím vysokokvalitných materiálov, ktoré sú určené pre použitie v potravinárskom priemysle. Centrálna jednotka debakterizátora je odolná pri použití vo vlhších priestoroch.

Debakterizátory na báze UV lúčov pre použitie v domácnostiach, prevádzkach a bazénoch rôznych veľkostí. Nejedná sa teda len o koncovú filtráciu v rámci domácnosti, ale o celú škálu možností využitia v podobe filtrácie na vstupe v rámci menších bytových domov, kuchýň, jedální a reštaurácií, bazénov, laboratórií alebo firiem. Ide o účinnú dezinfekciu bez použitia chemikálií. Voda nemení svoje vlastnosti a všetky živiny a minerály ostávajú zachované.

Modely ACxHO sa skladajú z dvoch hlavných častí:

 • Hydraulická časť – ktorú tvorí tesná komora z bezcínovej ocele AISI 304L (pre potravinárske použitie), konektory IN/OUT a zdrojová jednotka (lampa UV C).
 • Elektronická časť – v  obale, umožňuje upevniť riadiacu jednotku na stenu (materiál – plast s predĺženou dobou zahorenia – podľa noriem CE). Plne elektronická napájacia a riadiaca jednotka vybavená digitálnym displejom, ktorý zobrazuje dobu činnosti zariadenia a ktorá v prípade poruchy zobrazí varovný symbol spolu so zvukovým znamením.

Technická špecifikácia

Max. tlak: 8 bar
Teplota vody: 2 až 40°C

Kód  produktu Prietok m3/hod Žiarenie mJ/cm2 Výkon W Priemer IN / OUT Dĺžka v cm Šírka v cm
AC1HO 5 40mJ/cm2 1×80 1″1/4 95 11,4
AC2HO 8 40mJ/cm2 1×80 1″1/2 95 15
AC3HO 14 40mJ/cm2 2×80 2″ 95 15
AC4HO 23 40mJ/cm2 3×80 2″ 95 15
AC5HO 40 40mJ/cm2 4×80 2″1/2 95 20

 

UV-sterilizátory stredného výkonu pokrývajúce požiadavky produkcie vody pre rôzne aplikácie nielen v mieste odberu vody aj v mieste vstupu vody do objektu.

Modely AC1HO - AC5HO sú dodávané s riadiacou jednotkou, ktorá je vybavená vypínačom UV-svetla, počítadlom hodín, signalizáciou vadnej UV-lampy a poiskou. Pracovná komora je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele AISI 304L.

Výhody UV-dezinfekcie

 • Slovenský výrobok, garantuje bezproblémový a lacný servis.

 • UV lampy odstraňujú 99,98% baktérií a mikroorganizmov;
 • Rýchla a ľahká inštalácia UV lámp;
 • Dlhá životnosť UV lampy - až 9000 hodín;
 • UV lampy poskytujú prírodnú ochranu vody pred baktériami - bez použitia chemikálií, či odstránenia minerálov;
 • Vyleštené vnútro komory z nehrdzavejúcej ocele zvyšuje účinnosť žiarenia UV lampy;
 • Ľahká výmena UV žiarivky;
 • Široké použitie;
 • Nízke prevádzkové náklady, vysoká prevádzková bezpečnosť UV lampy;
 • Postup je ohľaduplnejší k životnému prostrediu v porovnaní s tradičnými metódami;

Požiadavky na vodu prechádzajúcu UV sterilizátorom

UV sterilizátory sú konštruované tak, aby úplne zničili bakteriálne znečistenie (riasy, parazity, plesne, vírusy, kvasinky a baktérie) pri každom druhu vody. Vysoké koncentrácie niektorých rozpustených látok, resp. koloidných častíc s rozmermi rádovo µm však môžu redukovať penetráciu UV svetla vodou vo vnútri zariadenia, a tým zoslabiť sterilizačný efekt na mikroorganizmy. Preto je potrebné, aby koncentrácia niektorých látok vo vode, ktorá má byť upravovaná UV žiarivkou spĺňala nasledovné limity:

- Zákal do 10 mg/l
- Železo do 0,2 mg/l
- Farba do 20 mg/l
- Mangán do 0,05 mg/l
- Tvrdosť vody do 6°dH
- Sírovodík do 0,05 mg/l